Dużo dobra na Dzień Kobiet!

Weź udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez wyjątkowe kobiety.

Jesteśmy różne i różne są nasze potrzeby, dlatego z okazji Dnia Kobiet przygotowaliśmy dla Ciebie szereg otwartych szkoleń i warsztatów, w których możesz wziąć udział bezpłatnie. Dużo dobra dla Was drogie Panie!

Harmonogram:

  • Relaksujący warsztat malarski - kobieta oczami Picassa (art terapia)
    Piątek, 8 marca godz. 18.00

  • Stwórz swój customowy ciuch z Mimado Studio
    Sobota, 9 marca, godz. 12.00-18.00

  • Zakładam własny biznes - "Kobieto! Szaleju się najadłaś?", czyli 8 strategicznych elementów skutecznego biznesu
    Sobota, 9 marca, godz. 10.30-12.30

  • Dla niej i dla niego: jak budować związek, który ładuje rodzicom baterie?
    Sobota, 9 marca, godz. 14.00-16.00

  • Siła kobiety – zobacz swój potencjał
    Sobota, 9 marca, godz. 17.00-19.00

  • Naucz się reagować – samoobrona

    Sobota, 9 marca, godz. 15.00-18.00

Szczegółowe opisy poniżej.

Zachęcamy jednocześnie, żeby biorąc udział w tych spotkaniach, wesprzeć osoby w kryzysie bezdomności, które od kwietnia zamieszkają w nowo otwartym hostelu pomocowym – co to za miejsce i jak możesz pomóc – dowiedz się więcej*

Relaksujący warsztat malarski - kobieta oczami Picassa (art terapia)

Kiedy i gdzie: 8 marca godz. 18.00, Sala Ruda Pabianicka

Prowadzenie: Aia Kora /Anastasiia Skolozdra/ Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, członkini Związku Artystów Ukrainy, całe swoje świadome życie rysuje, maluje i uczy tego innych.

Opis: Zapraszamy na warsztaty malarskie poświęcone pamięci Picassa z okazji 50. rocznicy jego śmierci. Podczas tych warsztatów będziesz miała okazję rozwijać swój talent malarski, tworząc swój własny portret inspirowany stylem tego wielkiego artysty. Stworzymy przestrzeń, w której będziesz mogła rozwijać swoje umiejętności artystyczne, budować relacje z innymi kobietami oraz odkrywać swoje wnętrze ja poprzez sztukę. Malowanie portretów kobiety może być doskonałym sposobem na wyrażenie siły, delikatności, piękna i różnorodności kobiecej natury. Dzięki temu wyjątkowemu doświadczeniu, odkryjesz nowe sposoby autoekspresji i wzmacniasz swoją pewność siebie. To okazja nie tylko do rozwoju warsztatu i poznania techniki malarskie, ale przede wszystkim chwile relaksu i twórczego wytchnienia.

Zapisz się!

Stwórz swój customowy ciuch

Kiedy i gdzie: sobota, 9 marca, godz. 12.00-18.00, Atrium

Prowadzenie: Dorota Gomułka, założycielka Mimado Studio (ucpyclingowe kurtki jeansowe)

Dla kogo: dla kobiet, warsztaty otwarte, ale pamiętaj, że musisz zabrać ze sobą: kurtkę, bluzę czy koszulkę

Stwórz swój customowy ciuch -nadaj mu niepowtarzalny wygląd i podkręć swój styl. Przyjdź na kreatywne warsztaty ozdabiania ubrań. Wykorzystaj farbę tekstylną i stwórz wyjątkowe dzieło sztuki na plecach swojej kurtki. Użyj tasiemek, perełek, błyskotek, koronek i nadaj swoim ciuchom charakter. Doszyj kolorowe frędzle, kawałki materiału, jeansowe łaty i wyróżnij się z tłumu!

Zapisy: bez zapisów, po prostu przyjdź.

Zakładam własny biznes -"Kobieto! Szaleju się najadłaś?" czyli 8 strategicznych elementów skutecznego biznesu

Kiedy i gdzie: sobota, 9 marca, godz. 10.30-12.30, sala Chocianowice

Prowadzenie: Edyta Karpińska, doradczyni biznesowa z ponad 20-letniem stażem, która założyła swoją pierwszą firmę już w czasie studiów, doradzała ponad 150 firmom.

Dla kogo: dla kobiet, które planują otworzyć własną działalność lub są tuż po otworzeniu własnej firmy

Statystycznie rzecz ujmując, coraz więcej kobiet zakłada własną firmę. Chcą wziąć sprawy w swoje ręce z różnych powodów - braku alternatywy, niezadowolenia z dotychczasowej pracy, chęci zmiany w życiu, trudności w znalezieniu pracy po urodzeniu dziecka lub po prostu chęci samorealizacji, osiągnięcia niezależności i rozwoju.

Droga do założenia firmy nie jest jednak usłana różami, a w przypadku kobiet zdanie to sprawdza się aż nad wyraz. Odbiór społeczny kobiet chcących zostać przedsiębiorcami zmienia się powoli. Wystarczy jednak zapytać kilku z nich, ile razy usłyszały słowa mające zniechęcić je do założenia firmy. "Nie nadajesz się." "A po co Ci to wszystko?" "W biznesie to trzeba mieć jaja"... Port Łódź wspiera wszystkie kobiety w dążeniu do realizacji swoich marzeń o własnym biznesie. Z tego powodu zapraszamy wszystkie Panie na warsztat poświęcony prowadzeniu własnej firmy, oparty o 8 podstawowych elementów, mających strategiczne znaczenie w osiągnięciu sukcesu.

Plan ramowy warsztatu:

  • Przywitanie uczestników

  • Misja, Wizja, Wartości czyli „Kobieto! A po co Ci to wszystko?”

  • Produkt czyli „No, ładne , ładne... A nie ma czerwonych?”

  • Klient czyli „Ale kto to kupi?”

  • Zespół czyli „Ja już dalej tak sama nie pociągnę!”

  • Partnerzy biznesowi czyli „A mówiły jaskółki...”

  • Rynek czyli „Zobaczysz, konkurencja Cię zje... ”

  • Systemy czyli „Przecież musi być jakiś prostszy sposób!”

  • Ulepszanie czyli „A gdybym tak...”

Zapisz się!

„Jak budować związek, który ładuje rodzicom baterie?”

Kiedy i gdzie: sobota, 9 marca, godz. 14.00-16.00, sala Chocianowice

Prowadzenie: Aga Rogala, terapeutka rodziców

Dla kogo: Dla wszystkich rodziców, którzy są w związkach. To ważne, żeby zabrać swojego partnera ze sobą na spotkanie… albo nawet wysłać tylko jego samego – niech w ten sposób zrobi nam prezent na Dzień Kobiet!

Opis: Rodzicielstwo jest wyczerpujące. To ciągłe dawanie z siebie, wspinanie się na szczyty cierpliwości, szukanie odpowiednich słów, podejmowanie trudnych decyzji. Relacja, jaką rodzice budują między sobą, jest miejscem, w którym mogą zregenerować swoje siły, dać sobie wsparcie i być kimś jeszcze, nie tylko mamą i tatą. Co więcej, dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują doświadczać nie tylko miłości od rodziców, lecz także pomiędzy rodzicami. Niestety, bardzo często cały codzienny wysiłek angażujemy w naukę jak być lepszymi mami i ojcami. A jak być lepszymi małżonkami? Partnerami? Na co zwrócić uwagę, co otoczyć troską, by nie oddalić się od siebie lub umieć do siebie powrócić w codziennej gonitwie?O tym opowie Aga Rogala, terapeutka rodziców. Podzieli się z Wami wiedzą, którą zdobyła słuchając dziesiątek par podczas konsultacji i sesji terapeutycznych. Zrobi to w swoim stylu - prosto, sprawiedliwie i z poczuciem humoru.

Zapisy: Lista zamknięta. Brak wolnych miejsc.

„Siła kobiety – zobacz swój potencjał”

Kiedy i gdzie: sobota, 9 marca, godz. 17.00-19.00, sala Chocianowice

Prowadzenie: Joanna Rusek-Stasiulewicz, socjoterapeuta, doradca zawodowy i personalny od 20 lat w zawodzie trenera szkolącego z umiejętności miękkich.

Opis: Zapraszamy serdecznie na spotkanie, podczas którego poruszymy takie tematy jak: siła, samoocena, wewnętrzny potencjał kobiet. Kwestie te są niezwykle istotne dla rozwoju osobistego i psychologicznego każdej kobiety. Samoocena odgrywa istotną rolę w kształtowaniu naszych działań, podejmowanych decyzji i relacji z innymi. Kobiety, które posiadają silną samoocenę, często potrafią lepiej radzić sobie z trudnościami oraz wykorzystać swój ukryty potencjał.

Nie wahaj się dołączyć do naszego spotkania, aby zdobyć nowe spojrzenie na siebie, zyskać motywację do działania i odkryć swoją wewnętrzną siłę. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy stworzyć inspirującą przestrzeń do refleksji i rozwoju osobistego.

Zapisz się!

Naucz się reagować – samoobrona

Kiedy i gdzie: sobota, 9 marca, godz. 15.00-18.00, Atrium (od 16.00 także sala Ruda Pabianicka)

Prowadzenie: Komenda Wojewódzka Policji

Jak się zachować i czego unikać w przypadku zagrożenia, na co zwrócić uwagę, jak trenować i wypracować w sobie nawyki, które mogą uratować nasze zdrowie i życie? Zapraszamy na otwarte spotkanie, które poprowadzą eksperci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Będzie to okazja do poćwiczenia technik samoobrony, odruchów obronnych, refleksu (także na zamkniętym instruktażu w Sali Ruda Pabianicka) oraz przypomnienia zasad związanych z pierwszą pomocą. Wydarzenie organizowane z Łódzkim Centrum Wielokulturowym i Fundacją Koper Pomaga.

* Hostel koedukacyjny dla osób w kryzysie bezdomności "Nowy Początek"

Hostel będzie pierwszym tego typu miejscem na pomocowej mapie Łodzi, ale też Polski dla osób znajdujących się w różnych kryzysach, między innymi w kryzysie bezdomności, które będą chciały zmienić swoje życie, podjąć działania, aby zmienić swoją sytuację. Hostel zakłada 2 profile mieszkańców: młodzi dorośli, osoby w wieku 18-26 lat oraz rodziny, pary, osoby do 60 roku życia zmotywowane do zmiany swojej sytuacji. Miejsce, prowadzone przez Fundacja Huśtawka w partnerstwie z Centrum Służby Rodzinie zacznie działać 1 kwietnia 2024 roku na ul. Gałczyńskiego w Łodzi.

Jak możesz pomóc? Przekaż:

  • Ubranie, które daje moc – daj rzeczom z Twojej szafy drugie życie i dołącz do nich specjalną metkę, która sprawi, że to ubranie będzie jak uścisk, który możesz jej dać, a Twoje słowa sprawią, że przekażesz coś więcej niż tylko rzecz.

  • Artykuły higieniczne (żel pod prysznic, pasta do zębów, szczoteczka, dezodorant, szampon, maszynka do golenia, podpaski, itp.) lub środki czystości (proszek do prania, płyn do mycia naczyń, itp.)

  • Artykuły spożywcze z długą datą przydatności do spożycia (na przykład: mąka, cukier, ryż, kasza, olej, itp.).